موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان

موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
جستجو

دسته بندی موضوعی مقالات


مقالات و نوشته ها


نرم افزار ماتریکس(Matrix)چیست؟

تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
امروزه بسیاری از طراحان حرفه ای جواهرات توانسته اند خود را با تکنیک های مدرن هماهنگ و طرح های بدیعی را در هنر طراحی طلا و جواهر با محاسبات دقیق به وسیله نرم افزار آماده کنند. بازار امروز طلا و جواهر نیز متقاضی طرح های مدرن و دقیق است.برای تحقق این خواسته مشتریان و خلق آثار هنری در حوزه جواهرات نرم افزارهایی بسیار دقیق وجود دارند. یکی از مهم ترین نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی طلا و جواهر نرم افزار ماتریکس matrix میباشد،که ابزارهای اختصاصی و منحصر به فرد آن توانسته توجه فعالان در رشته جواهرسازی را به خود جلب کند. (برای خواندن ادامه مطلب روی لینک بالا کلیک کنید)

طراحی دستی جواهرات چیست؟

تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
طراحی جواهرات با دست یکی از جذاب ترین شغل های دنیاست. تبدیل تصورات خلاقانه به قطعه ای پوشیدنی، هیجان انگیز و در عین حال خشنود کننده است.طراحی جواهرات با دست یکی از روش های کلاسیک و کاربردی برای طراحی جواهرات است.

کاروینگ چیست؟

تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
واژه کاروینگ به معنای حکاکی یا کنده کاری است. در تراش کاروینگ،گوهر تراش اختیار دارد هرگونه که تمایل دارد سنگ مورد نظر را بتراشد. (برای خواندن ادامه مطلب بر روی کلید واژه بالا کلیک کنید)

تاریخچه طلا و جواهر در ایران

تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
یک طراح جواهر چه مراحلی را پشت سر می گذارد؟ طراح جواهر بودن نوعی آزادی عمل در اختیار فرد قرار می دهد تا خلاقیت های خود را بروز داده و طراحی های خود را با دنیا به اشتراک بگذارد. طراح می تواند به صورت شخصی کار کرده و یا در جواهرسازی های معتبر مشغول به کار شود. می توانید مشغول به کار شده و از آن طریق کار خود را بیاموزید و یا از طریق آموزشگاه ها مدارک لازم را دریافت کرده و یک طراح شوید.

شیوه های طراحی جواهرات

تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
یک طراح جواهر چه مراحلی را پشت سر می گذارد؟ طراح جواهر بودن نوعی آزادی عمل در اختیار فرد قرار می دهد تا خلاقیت های خود را بروز داده و طراحی های خود را با دنیا به اشتراک بگذارد. طراح می تواند به صورت شخصی کار کرده و یا در جواهرسازی های معتبر مشغول به کار شود.و یا از طریق آموزشگاه ها مدارک لازم را دریافت کرده و یک طراح شوید. (برای خواندن ادامه مطلب بر روی کلید واژه بالا کلیک کنید)

فلزات گرانبها

تاریخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
فلزات گرانبها فلزات گرانبها شامل طلا، نقره، و شش فلز گروه پلاتین یعنی پلاتین، اوسمیم، ایریدیم، روتنیم، رودیم و پالادیم هستند. این گروه فلزات خواص مشترکی دارند: /1زنگ نمی زنند /2قیمت بالایی دارند

ترکیبات لحیم 750

ترکیبات لحیم 750

تاریخ : ۱۹ آذر ۱۳۹۴
همواره این سوال مطرح میشود که آیا عیار لحیم با عیار کاری که در آن لحیم مصرف میشود متفاوت است یا خیر،به عبارت دیگر چنانچه عیار طلای ساخته شده 750 میباشد آیا لحیم مورد استفاده شده در اتصال قطعات هم دارای عیار 750 میباشد یا خیر در این مقاله سعی شده تا به طور خلاصه به این سوال جواب داده شود.

الماسهای ترمیم شده

الماسهای ترمیم شده

تاریخ : ۵ ارديبهشت ۱۳۹۲
افزایش شمار الماس هایی که ترکهای آنها با مصالح تر میمی پر شده اند (fracture filled diamond)چالش مهمی در صنعت الماس بخصوص از نظر شناسایی و دوام انواع روش های ترمیمی بکار رفته محسوب میشود.یکی از بحث بر انگیز ترین روش های تر میمی سنگهای قیمتی که در دهه های گذشته پدیدار گشته پر کردن ترک های به سطح رسیده در الماس های تراش داده شده است.

استاندارد طلا سازی

تاریخ : ۱۳ شهريور ۱۳۹۱

استاندارد جواهر سازی

تاریخ : ۱۳ شهريور ۱۳۹۱