موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان

موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
جستجو

دسته بندی موضوعی مقالات


مقالات و نوشته ها


شیوه های طراحی جواهرات

تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

یک طراح جواهر چه مراحلی را پشت سر می گذارد؟ طراح جواهر بودن نوعی آزادی عمل در اختیار فرد قرار می دهد تا خلاقیت های خود را بروز داده و طراحی های خود را با دنیا به اشتراک بگذارد. طراح می تواند به صورت شخصی کار کرده و یا در جواهرسازی های معتبر مشغول به کار شود.و یا از طریق آموزشگاه ها مدارک لازم را دریافت کرده و یک طراح شوید. (برای خواندن ادامه مطلب بر روی کلید واژه بالا کلیک کنید)
طراحی جواهرات چگونه انجام می شود و بهترین شیوه طراحی کدام است؟
طلا و جواهرات بخش جداناپذیر در دنیای مد و فشن هستند
در سال های گذشته طراحی تنها از طریق ترسیم زیورآلات به وسیله دست امکان پذیر بود و تمام طراحان ابتدا زیورآلات را در ذهن خود مجسم میکردند و سپس تلاش میکردند که به وسیله مداد آن را روی کاغذ پیاده کنند.
هرچند در دنیای مدرن امروزه هنوز هم طراحان برجسته بسیاری هستند که به صورت دستی به طراحی زیورآلات میپردازند.
طراحی جواهرات که به زبان انگلیسیJewellery design گفته میشود امروزه به طور رسمی از رشته ها و مهارت های تخصصی در زمینه های مد و فشن است و به همین دلیل در گذر زمان تجهیزات و امکانات تخصصی تر و جامع تری در اختیار طراحان جواهرات قرار گرفته است.
طراحی جواهرات این روزها محبوبیت بسیاری پیدا کرده و هنرجویان تمایل بیشتری برای شرکت در کلاس های طراحی جواهرات دارند.
در این قسمت به جهت آشنایی شما عزیزان مراحل آموزش طراحی جواهرات را بررسی می کنیم.

۱/طراحی جواهرات به صورت دستیاولین کاری که در طراحی جواهرات باید با آن آشنا شوید وسایل ترسیم و انواع ابزارآلات طراحی است. بدون آشنایی با ابزار طراحی نمیتوان پیشرفت خوبی داشت و بهتر است آموزش را به صورت پایه و صحیح فراگیرید.
در دوره طراحی دستی تکنیک های طراحی،ترسیم جواهرات،رسم پرسپکتیو،نحوه مخراجکاری،سایه زنی،رنگ زدن،طرح بندی و نحوه ارائه کار به هنرجو آموزش داده میشود.


2/طراحی جواهرات با استفاده از نرم افزار


اما به روزترین، جامع ترین و مدرن ترین روش برای طراحی جواهرات نرم افزارهای تخصصی و حرفه ای در این زمینه هستند.
از نرم افزارهای تخصصی در زمینه طراحی جواهرات میتوان به نرم افزار ماتریکس و نرم افزار راینو اشاره کرد.
نرم افزارهایماتریکسقابلیت ترسیم و شبیه سازی هر چیزی در دنیای بیرون را فراهم میکند و بهترین روش برای پیاده سازی ایده ها،خلاقیت ها و تصورات به صورت دقیق است،به شکلی که بیشترین نزدیکی و هم خوانی را با تصور ذهنی شما داشته باشد.
ابزارها،امکانات و آپشن های این نرم افزارها کمک میکند که خروجی قطعه طراحی شده کاملا نمایی باشد از چیزی که در واقعیت قرار است طراحی شود.
بنابراین امروزه با استفاده از نرم افزارماتریکس که تمامی ابزارها و امکانات را برای طراح مهیا نموده به راحتی میتوانید ایده هایتان را توسط این نرم افزار شبیه سازی کنید.