موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان

موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
جستجو

اخبار و رویدادها


ایتالیا جایگاه بزرگترین صادر کننده جواهر آلات جهان را از دست داد

تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۱
منبع : سایت طلا

افزایش تعرفه واردات و رشد هزینه ها موجب شده است تا ایتالیا جایگاه خود را به عنوان بزرگترین صادر کننده جواهر آلات جهان از دست بدهد .
ایتالیا جایگاه بزرگترین صادر کننده جواهر آلات جهان را از دست داد

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز هند و آمریکا با پیشی گرفتن بر ایتالیا به بزرگترین صادر کنندگان طلا و جواهر آلات جهان تبدیل شده اند . بر این اساس ایتالیا در سالهای گذشته همواره بزرگترین صادر کننده و تولید کننده صنعتی جواهر آلات در جهان بوده است .

مارکهای مشهور بولگاری ، دامیانی و روبرتو کوین برندهای تجاری و لوکس مشهور ایتالیایی در زمینه طلا و جواهر آلات هستند که در سراسر جهان شهرت خاصی دارند . صنعت طلا و جواهر ایتالیا طی سالهای اخیر با افزایش رقابت از سوی کشورهای تولید کننده جواهر آلات به خصوص چین روبرو شده است .

افزایش تعرفه واردات از سوی کشورهای وارد کننده نیز تاثیر منفی زیادی بر صادرات طلا و جواهر ایتالیا داشته است . افزایش قیمت طلا و رشد دستمزدها در ایتالیا به شدت هزینه تولید طلا و جواهر را در این کشور افزایش داشته است .

به گزارش سایت طلا به نقل از این منبع خبری، رکود اقتصادی و بحران مالی ایتالیا نیز موجب کاهش چشمگیر فروش طلا و جواهر در بازار داخلی این کشور شده است . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی در هر بحران اقتصادی و مالی نخستین چیزی که تحت تاثیر منفی قرار می گیرد تقاضای طلا و جواهر است .

میزان فروش طلا و جواهر در بازار ایتالیا در سه ماه دوم 2012 میلادی با 15 درصد کاهش روبرو شده است و به کمتر از 4.8 تن رسیده است . پیش بینی می شود میزان فروش طلا و جواهر در ایتالیا در سال 2012 میلادی نسبت به سال قبل بیش از 20 تا 25 درصد کاهش یابد .

ایتالیا حدود 70 درصد طلا و جواهر تولید شده در این کشور را صادر می کند . یکی از مهمترین چالشهای موجود بر سر راه صنعت طلا و جواهز ایتالیا افزایش تعرفه واردات از سوی کشورهای بزرگ در حال توسعه و نو ظهور مثل چین روسیه برزیل و هند است./م


آخرین اخبار و رویدادها


» متن مصاحبه مهندس حسین علی ملکان از مدیران موسسه آموزشی مجتمع صنعت جواهر آسمان در دانشگاه الزهرا هفته مد و پوشاک در حوزه طلا و جواهر
» افتتاح گالری جواهرات آسمان
» برگزاری دوره سوم HRD بلژیک در آبان 96
» برای اولین بار آغاز فعالیت آموزشی HRD بلژیک در ایران
» افتتاح شعبه دوم مجتمع آموزشی آسمان در تجریش
» هشدار آزمایشگاه انیستیتو گوهرشناسی آمریکا GIA
» هشدار GIA دربارۀ تجارت الماس هایی که شناسنامۀ GIA آنها باطل شده و نا معتبر میباشد
» کسب مقام چهارمی مسابقات جهانی مهارت در رشته جواهرسازی در برزیل
» برگزاری مرحله استانی مسابقات جواهرسازی در مجتمع صنعت جواهرآسمان
» برگزاری اردوی نهایی ویژه مسابقات بین المللی جواهرسازی برزیل در مجتمع صنعت جواهر آسمان