موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان

موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
جستجو

اخبار و رویدادها


سرقت دو میلیارد دلار الماس از معادن شرق زیمبابوه

تاریخ : ۲۳ آبان ۱۳۹۱
منبع : سایت طلا

یک سازمان فعال در زمینه تجارت الماس و طلا اعلام کرد بیش از 2 میلیارد دلار از ذخایر الماس مربوط به معادن شرق زیمبابوه به سرقت رفته است .

به گزارش سایت طلا به نقل از فاکس نیوز، انتشار این خبر فشارها بر دولت موگابه رییس جمهور زیمبابوه را به شدت افزایش داده است . معادن مارانگ واقع در شرق زیمبابوه بزرگترین ذخایر الماس در این کشور به شمار می رود .

براساس این گزارش، این معادن صد سال پیش توسط شرکت کیمبرلی آفریقای جنوبی کشف شده است . معادن مارانگ یکی از بزرگترین ذخایر الماس در جهان به شمار می رود و عملیات بهره برداری از این معادن از سال 2006 میلادی آغاز شده است .

به گزارش سایت طلا به نقل از این پایگاه خبری، تنشهای سیاسی و درگیری های داخلی مانع از بهره برداری کامل از ذخایر این معادن در سالهای اخیر شده است . هنوز آمار شفاف و درستی از میزان فروش الماس این معادن در بودجه سالانه زیمبابوه ارائه نشده است و به نظر می رسد دولت موگابه بخش زیادی از در آمد حاصل از فروش الماس را صرف هزینه های شخصی کرده است .

موگابه تاکنون بار ها بر شفافیت عملکرد در معادن بزرگ زیمبابوه تاکید کرده است ولی گویا این اظهارات تنها در حد حرف باقی مانده است . دولت موگابه کنترل کاملی بر معادن طلا و الماس این کشور دارد .

در گزارشی که سال 2010 میلادی از سوی یک شرکت اروپایی منتشر شده بود پیش بینی می شد زیمبابوه بتواند هر سال 30 تا 40 میلیون قیراط الماس به ارزش 2 میلیارد دلار تولید کند .

بیش از 10 میلیون قیراط از ذخایر الماس معادن مارانگ زیمبابوه در سال 2012 میلادی به دوبی صادر شده است که ارزش این صادرات بیش از 600 میلیون دلار بوده است .


آخرین اخبار و رویدادها


» متن مصاحبه مهندس حسین علی ملکان از مدیران موسسه آموزشی مجتمع صنعت جواهر آسمان در دانشگاه الزهرا هفته مد و پوشاک در حوزه طلا و جواهر
» افتتاح گالری جواهرات آسمان
» برگزاری دوره سوم HRD بلژیک در آبان 96
» برای اولین بار آغاز فعالیت آموزشی HRD بلژیک در ایران
» افتتاح شعبه دوم مجتمع آموزشی آسمان در تجریش
» هشدار آزمایشگاه انیستیتو گوهرشناسی آمریکا GIA
» هشدار GIA دربارۀ تجارت الماس هایی که شناسنامۀ GIA آنها باطل شده و نا معتبر میباشد
» کسب مقام چهارمی مسابقات جهانی مهارت در رشته جواهرسازی در برزیل
» برگزاری مرحله استانی مسابقات جواهرسازی در مجتمع صنعت جواهرآسمان
» برگزاری اردوی نهایی ویژه مسابقات بین المللی جواهرسازی برزیل در مجتمع صنعت جواهر آسمان