موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان

موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
جستجو

دسته بندی موضوعی مقالات


مقالات و نوشته ها


طراحی دستی جواهرات چیست؟

تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

طراحی جواهرات با دست یکی از جذاب ترین شغل های دنیاست. تبدیل تصورات خلاقانه به قطعه ای پوشیدنی، هیجان انگیز و در عین حال خشنود کننده است.طراحی جواهرات با دست یکی از روش های کلاسیک و کاربردی برای طراحی جواهرات است.
طراحی دستی جواهرات چیست؟
طراحی جواهرات با دست یکی از جذاب ترین شغل های دنیاست.
تبدیل تصورات خلاقانه به قطعه ای پوشیدنی، هیجان انگیز و در عین حال خشنود کننده است.طراحی جواهرات با دست یکی از روش های کلاسیک و کاربردی برای طراحی جواهرات است.
در واقع با طراحی دستی جواهرات با مداد میتوانید ایده های ابتکاری و جالب خود را بر روی کاغذ پیاده سازی نموده و سپس به ساخت جواهرات بسیار زیبا بر اساس طرح های متنوع خود بپردازید.
طراحی جواهرات با دست یکی از سرگرمی های مطلوب و با ارزش است که با استفاده از آن می توانید علاوه بر لذت بردن از انجام یک کار هنری به طراحی جواهرات بسیار زیبا بپردازید.
در طراحی جواهرات با دست میتوانید انواع مختلفی از طراحی جواهرات مانند:گردنبند،گوشواره و دستبد را با علاقه شخصی خود طراحی کنید و از طرح های اورجینال و خاص خود برای ساخت جواهرات و زینت بخشیدن به ظاهر خود و سایر افراد بهره مند شوید.

در این دوره هنرجو مراحل زیر را اموزش میبیند:
اولین کاری که در طراحی جواهرات باید با آن آشنا شوید وسایل ترسیم و انواع ابزارآلات طراحی است. بدون آشنایی با ابزار طراحی نمی توان پیشرفت خوبی داشت.
بعد از این بخش باید به ترسیم طرح های ساده پرداخت که ان هم طبق اصولی انجام خواهد شد.
باید بدانید که حتی بهترین آموزش ها نیز نمی تواند خلاقیت را در هنرمند طراح جواهر به وجود آورد و این قسمت به ذوق ذاتی و قریحه زیبای طراح ارتباط دارد.
پس از معرفی ابزارها و تکنیک های طراحی و اسکیج، نوبت به استفاده از فرم های اصلی و ترکیب انواع تکنیک های طراحی جواهرات است که می بایست خود هنرجو بتواند ایده هایی ناب و منحصر به فرد را عرضه کند.

رسم پرسپکتیو
با استفاده از پرسپکتیو میتوانید طرح های ماهرانه خود را به چشم بیننده و خریدار طرح قابل درک و فهم کنید.
بدون در نظر گرفتن این بخش بهترین طراحی ها بی روح و ناهمگون جلوه خواهند کردترسیم پرسپکتیو به صورت دو و یا سه نقطه ای می تواند منجر به درست دیده شدن و برجسته شدن کار طراح شود و جلوه طرح را نمایان کند.
سایه زدن طرح
نحوه سایه زدن در سطوح مختلف طرح، جواهر را بر روی طرح بهتر نشان خواهد داد.در واقع با این کار جواهر را سه بعدی نشان خواهید داد.سایه زدن به طرح عمق بیشتری میدهد.
رنگ کردن
افزودن رنگ به جواهر روشنی و شکوه میدهدمیتوان تمام و یا بخشی از کار را رنگ آمیزی کرد.
ابزارها و تکنیک های مختلفی برای طراحی رنگی وجود دارد که می تواند طرح را زیبا و خاص تر نشان دهد.
طرح بندی و ارئه کار نهایی
بعد از اینکه طرح نهایی آماده شد باید نحوه قاب بندی و تکنیک هایی برای نمایش و اثرگذاری بهتر طرح را فراهم کنید تا به هنگام دید جلوه بیشتری داشته باشد.
با این کار بخش نهایی کار رانیز به بهترین شکلی تکمیل خواهید کرد.

 

میزان استخدام رشته طراحی جواهرات با دست همواره در حال افزایش است، به همین دلیل پرداختن به این هنر ارزشمند علاوه بر ایجاد لذت و سرگرمی برای شما، می تواند منبع مناسبی برای کسب درآمد نیز محسوب شود.چون انسان ها به دنبال استفاده از جواهرات خاص تر با طراحی های خاص می باشند.
بنابراین می توانید با طراحی جواهرات بسیار زیبا و هنرمندانه درآمد مناسبی را از این طریق برای خودتان فراهم آورید و از این فعالیت و سرگرمی لذت بخش نهایت لذت و بهره را ببرید.