موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان

موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
موسسه آموزشی گوهرشناسی، جواهرسازی و طراحی جواهر آسمان
جستجو

دسته بندی موضوعی مقالات


مقالات و نوشته ها


نرم افزار ماتریکس(Matrix)چیست؟

تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

امروزه بسیاری از طراحان حرفه ای جواهرات توانسته اند خود را با تکنیک های مدرن هماهنگ و طرح های بدیعی را در هنر طراحی طلا و جواهر با محاسبات دقیق به وسیله نرم افزار آماده کنند. بازار امروز طلا و جواهر نیز متقاضی طرح های مدرن و دقیق است.برای تحقق این خواسته مشتریان و خلق آثار هنری در حوزه جواهرات نرم افزارهایی بسیار دقیق وجود دارند. یکی از مهم ترین نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی طلا و جواهر نرم افزار ماتریکس matrix میباشد،که ابزارهای اختصاصی و منحصر به فرد آن توانسته توجه فعالان در رشته جواهرسازی را به خود جلب کند. (برای خواندن ادامه مطلب روی لینک بالا کلیک کنید)
نرم افزار ماتریکس چیست و برای چه کسانی مناسب است؟
امروزه بسیاری از طراحان حرفه ای جواهرات توانسته اند خود را با تکنیک های مدرن هماهنگ و طرح های بدیعی را در هنر طراحی طلا و جواهر با محاسبات دقیق به وسیله نرم افزار آماده کنند.
بازار امروز طلا و جواهر نیز متقاضی طرح های مدرن و دقیق است.برای تحقق این خواسته مشتریان و خلق آثار هنری در حوزه جواهرات نرم افزارهایی بسیار دقیق وجود دارند.
یکی از مهم ترین نرم افزارهای مورد استفاده در طراحی طلا و جواهر نرم افزار ماتریکس matrix  میباشد،که ابزارهای اختصاصی و منحصر به فرد آن توانسته توجه فعالان در رشته جواهرسازی را به خود جلب کند. 

Matrix   به طور خاص برای ساخت مدل‌هایی واقع‌گرایانه از طلا و جواهرات ساخته شده به طوری که تبدیل به یکی از نرم افزارهای مورد علاقه طراحان قرار گرفته است،علاوه بر این به یکی از ابزارهای عمده برای طراحی جواهر تبدیل شده چرا که زمان مورد نیاز برای طراحی مواردی مانند قرارگیری سنگ‌ها،ساخت رکاب یا اندازه‌ی قطر حلقه‌ها را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.
این نرم افزار توسط گروهی از متخصصان cad دزایالات متحده آمریکا طراحی شده و مجهز به آرشیوی از سنگ‌های قیمتی و انواع جواهرات میباشد.در مقایسه با سایر ابزارهای مدل‌سازی جواهرات، Matrix  دارای ویژگی‌های پیشرفته‌تر و یادگیری آن نیز زمان بیشتری می‌گیرد. این نرم‌افزار برای ساخت جواهرات سفارشی بسیارمناسب است زیرا میتوانید طراحی را از صفر آغاز کنید وجواهر نهایی کاملا منحصر به فردی را ارائه دهید.
این نرم افزاریک نرم افزار کاربردی در زمینه طراحی جواهرات است که در واقع تکمیل شده نرم افزارهای راینوRhino بوده و ازنظر کارایی و امکانات طراحی از نرم افزارهای راینوRhino بسیار پیشرفته تر است.
به این صورت که نرم افزار ماتریکسMatrix علاوه بر استفاده از تمام امکانات و کدهای دستوریRhino ،از ابزارهای ویژه و تخصصی دیگری نیز بهره می برد و توانسته در طراحی طلا و جواهرات انقلابی به وجود آورد.در ماتریکس طرح هایی از جواهرات، فرم های انگشتر و زنجیرهای کار شده به صورت آماده و با امکان ویرایش در این نرم افزار وجود دارد که کاربر میتواند به عنوان پایه کار استفاده کند و با تغییر سایز و پوسته به طرح دلخواه خود برسد.
همچنین امکان چیدمان قطعات سنگ روی انگشتر و سطوح دیگر در طراحی با ماتریکس وجود دارد.
نوار ابزار کارآمد ماتریکس بهترین امکانات را برای طراحی جواهرات در نظر گرفته، به طوری که کار با نرم افزار برای همه افراد به سادگی میسر است.
امکان ویرایش مختص، ابزارهای انتخاب و تغییر سایز انگشتر،چک کردن کیفیت ساخت پوسته ها،تخمین وزن،چیدمان قطعات و انواع سنگ ها روی سطوح و یا در زوایای مختلف تنها برخی از قابلیت های نرم افزار طراحی جواهرات ماتریکس میباشند.